Ultimate Fighting Calendar
Yarı ağır sikletFight of the Night5 raunt planlandı
Mauricio Rua
Shogun
27-14-1
SONUÇ

Dan Henderson def. Mauricio Rua (Unanimous Decision)

Oybirliğiyle Karar · Raunt 5 · 5:00
GALİBİYET
Dan Henderson
Hendo
32-15-0
20 Kasım 2011 Pazar
HP Pavilion, San Jose, Amerika Birleşik Devletleri

Dan Henderson, Mauricio Rua karşısında Oybirliğiyle Karar ile 5. rauntta (5:00) galip geldi, 20 Kasım 2011 Pazar tarihinde HP Pavilion (San Jose) sahnesinde düzenlenen UFC 139: Shogun vs. Henderson etkinliğinin Yarı ağır siklet ana maçı. Jüri maçı 48-47, 48-47, 48-47 puanladı, kararla kazanan Dan Henderson oldu.

Maç istatistikleri

Mauricio Rua
Dan Henderson
0
Knockdown
1
96 of 194
Önemli darbeler
77 of 141
49%
Önemli darbe isabeti
55%
191 of 293
Toplam darbe
113 of 179
5 of 10
Takedown
1 of 4
50%
Takedown isabeti
25%
1
Sabmisyon denemeleri
1
0
Pozisyon çevirmeleri
2
9:07
Kontrol süresi
4:26
Hedefe göre önemli darbeler
80 of 172
Kafa
55 of 119
8 of 10
Gövde
16 of 16
8 of 12
Bacak
6 of 6
43 of 103
Mesafe
33 of 79
19 of 34
Klinç
27 of 40
34 of 57
Yer
17 of 22

Raunt raunt

RAUNT 1
0
KD
0
10 of 25
Önemli drb.
23 of 43
24 of 40
Toplam drb.
28 of 48
0 of 3
Takedown
0 of 1
0
Sab. den.
1
1:10
Kontrol
0:08
RAUNT 2
0
KD
0
20 of 45
Önemli drb.
25 of 42
28 of 53
Toplam drb.
35 of 53
0 of 0
Takedown
0 of 0
0
Sab. den.
0
0:47
Kontrol
1:13
RAUNT 3
0
KD
1
17 of 38
Önemli drb.
21 of 35
27 of 49
Toplam drb.
33 of 48
1 of 3
Takedown
0 of 1
1
Sab. den.
0
2:07
Kontrol
1:05
RAUNT 4
0
KD
0
23 of 44
Önemli drb.
8 of 20
33 of 54
Toplam drb.
9 of 21
3 of 3
Takedown
1 of 2
0
Sab. den.
0
0:30
Kontrol
2:00
RAUNT 5
0
KD
0
26 of 42
Önemli drb.
0 of 1
79 of 97
Toplam drb.
8 of 9
1 of 1
Takedown
0 of 0
0
Sab. den.
0
4:33
Kontrol
0:00

Jüri Puan Kartları

#RuaHenderson
1910
2910
3910
4109
5109
Toplam4748
#RuaHenderson
1910
2910
3910
4109
5109
Toplam4748
#RuaHenderson
1910
2910
3910
4109
5109
Toplam4748

Medya Skorları

0
Rua
6
Beraberlik
1
Henderson
47-47 Beraberlik×647-46 Henderson
Tüm 7 medya puan kartı
  • Freddie DeFreitas · Sherdog.com47-46Henderson
  • Chris Nelson · Sherdog.com47-47Beraberlik
  • Mike Whitman · Sherdog.com47-47Beraberlik
  • MMAJunkie.com47-47Beraberlik
  • MMAWeekly.com47-47Beraberlik
  • Ben Fowlkes · MMAFighting.com47-47Beraberlik
  • FightMetric.com47-47Beraberlik

Taraftar Puan Kartları

5%
Rua
69%
Beraberlik
27%
Henderson
414 taraftar puan kartı gönderildi
47-47 Beraberlik65.7%47-46 Henderson14.5%48-47 Henderson7.5%48-46 Henderson3.1%
Taraftarların raunt raunt hükmü
R1
95%
Henderson
R2
96%
Henderson
R3
80%
Henderson
R4
94%
Rua
R5
86%
Rua

Puan kartı verileri: mmadecisions.com

Sık sorulan sorular

Mauricio Rua vs Dan Henderson maçını kim kazandı?

Dan Henderson, Mauricio Rua karşısında Oybirliğiyle Karar ile 5. rauntta (5:00) galip geldi, 20 Kasım 2011 Pazar tarihinde HP Pavilion (San Jose) sahnesinde düzenlenen UFC 139: Shogun vs. Henderson etkinliğinin Yarı ağır siklet ana maçı. Jüri maçı 48-47, 48-47, 48-47 puanladı, kararla kazanan Dan Henderson oldu.

Mauricio Rua vs Dan Henderson maçında jüri puan kartları nasıldı?

Jüri maçı 48-47, 48-47, 48-47 puanladı, kararla kazanan Dan Henderson oldu.

Mauricio Rua vs Dan Henderson bir soygun muydu?

Halkın puanlaması jüriyi destekledi: 414 taraftar kartının %27 kadarı maçı Dan Henderson lehine puanladı.

Tam soygun endeksi
Hakem
Josh Rosenthal
Süre formatı
5 Rnd (5-5-5-5-5)
Maç öncesi karşılaştırma

Kazanma olasılığı

Mauricio Rua 48%52% Dan Henderson

Modelin maça girerken her dövüşçüye verdiği olasılık, maç öncesi UFCalendar Power Index reytinglerinden. Tüm Power Index reytinglerini gör

Dövüş DNA'sı

Karşı karşıya

UFCalendar stil modeli. Her dövüşçü kendi sıkletine göre puanlanır, bu yüzden farkları yön gösterici okuyun.

Mauricio Rua
Nakavt sanatçısı
6 üstünlük
Dan Henderson
Nakavt sanatçısı
5 üstünlük
GüçHızİsabetDayanıklılıkKondisyonGüreşYer

Radar bu eşleşmeye göre ölçeklendi · çubuklar farkı gösterir

Stil profili

98Güç94
96Hız91
97İsabet91
96Dayanıklılık96
67Kondisyon92
92Güreş93
79Yer91

En büyük fark Dan Henderson, Kondisyon +25

Özellik özellik

Her satırda solda Mauricio Rua, sağda Dan Henderson yer alır.
99Yumruk gücü98
96Tekme gücü89
97Yumruk hızı93
95Tekme hızı89
97İsabet91
92Takedown93
95Yerde vuruş98
63Pes ettirme84
94Çene98
97Vücut gücü94
67Kondisyon92

Özellikler UFCalendar stil modeliyle 0-100 arası puanlanır.

Karşılaştırma Tablosu

27-14-1
Rekor
32-15-0
1850
Power Index reytingi
1866
0
Galibiyet Serisi
0
44
Yaş
56
185 cm
6'1"
Boy
180 cm
5'11"
193 cm
76"
Kulaç
188 cm
74"
Orthodox
Duruş
Orthodox
Yarı ağır siklet
Sıklet
Yarı ağır siklet
Brezilya
Uyruk
Amerika Birleşik Devletleri

Stil Karşılaştırması

Muay ThaiBJJ
vs
Grekoromen güreşSerbest güreş
Mauricio Rua
  • 2005Siyah kuşak · BJJ · Antonio 'Nino' Schembri
  • 2010UFC Light Heavyweight Championship · UFC
  • 2005Şampiyon · Pride Middleweight Grand Prix · middleweight (93 kg)
  • Yarışmacı · Brazilian Jiu Jitsu Tournaments · blue and purple belt

Takım Universidade da Luta (UDL) · Curitiba, Brazil

Dan Henderson
  • Siyah kuşak · BJJ
  • 2011Strikeforce Light Heavyweight Championship · Strikeforce
  • 2007Pride Middleweight Championship (205 lb) · Pride Fighting Championships
  • 2005Pride Welterweight Championship (183 lb) · Pride Fighting Championships

Takım Team Quest · Gresham, Oregon / Temecula, California, US

Vuruş Profili

3.57
SLpM
2.44
50%
Darbe İsabeti
47%
2.79
SApM
2.70
54%
Darbe Savunması
51%

Grappling Profili

2.01
TD Ort.
1.52
48%
TD İsabeti
52%
49%
TD Savunması
57%
0.70
Sab. Ort.
0.30

Son form (son 5 maç)

Mauricio Rua · 1-3-1
  • M
    UFC 283: Teixeira vs Hill · 21 Oca 2023
    Teknik Nakavt · R1 · 4:05 · Yarı ağır siklet
  • M
    UFC 274: Oliveira vs Gaethje · 7 May 2022
    Bölünmüş Karar · R3 · 5:00 · Yarı ağır siklet
  • M
    UFC 255: Figueiredo vs Perez · 21 Kas 2020
    Teknik Nakavt · R2 · 3:36 · Yarı ağır siklet
  • G
    UFC Fight Night: Whittaker vs Till · 26 Tem 2020
    Bölünmüş Karar · R3 · 5:00 · Yarı ağır siklet
  • B
    UFC Fight Night: Blachowicz vs Souza · 17 Kas 2019
    Bölünmüş Karar · R3 · 5:00 · Yarı ağır siklet
Dan Henderson · 2-3
  • M
    Submission Underground 2 · 10 Ara 2016
    Sabmisyon · R1 · 6:39
  • M
    UFC 204: Bisping vs Henderson 2 · 9 Eki 2016
    Oybirliğiyle Karar · R5 · 5:00 · Orta siklet
  • G
    UFC 199: Rockhold vs Bisping 2 · 5 Haz 2016
    Teknik Nakavt · R2 · 1:27 · Orta siklet
  • M
    UFC Fight Night: Belfort vs Henderson · 7 Kas 2015
    Teknik Nakavt · R1 · 2:07 · Orta siklet
  • G
    UFC Fight Night: Boetsch vs Henderson · 6 Haz 2015
    Teknik Nakavt · R1 · 0:28 · Orta siklet

Kariyer Ortalamaları

24 maç · 18 maç baz alındı
37.0
Ort. önemli darbe
29.2
1.13
Ort. takedown
0.83
2:34
Ort. kontrol süresi
1:50
96
Kariyer rekoru: darbe
81
5
Kariyer rekoru: TD
4

Darbe Dağılımı

Mauricio Rua
Darbe hedefi
Dan Henderson
59%
Kafa
62%
16%
Gövde
16%
25%
Bacak
21%
Mauricio Rua
Darbe pozisyonu
Dan Henderson
70%
Mesafe
50%
15%
Klinç
29%
15%
Yer
21%